Ceny mieszkan w Skandynawii

Jeśli masz miejsce tylko dla jednego jadalnych roślin, należy rozważyć bzu. Ten wyginając osiem stóp wysokości krzew jest łatwa w uprawie, zakotwicza mieszane granicę z jego śmiałym liści złożonych i kwiatów, i pik-okna.pl/okna/okna-drewniane oczywiście, zapewnia wspaniałe skupiska lśniących, ciemnych fioletowych owocach.

Elderberries są w różnych odmian i gatunków. Amerykańscy gatunek Sambucus canadensis. Poszukaj tego gatunku, jeśli chcesz, aby zebrać jak najwięcej jak to możliwe, jagody. „Nova” i „York” są dwie odmiany, które wyznaczają największe plony. Mimo, że te odmiany są self-owocne, dostaniesz większy plon z dwóch roślin, ponieważ krzyż-zapylają się wzajemnie dla większych plonów. Elder kwiaty są wykorzystywane do cieście, są one idealne do bukietów i jagody jak najbardziej intensywnej barwie bordo wino kiedykolwiek zobaczysz. Można jeść jagody off krzewu, ale są lepsze w dżemy, syropy i torty. Rzuć trochę jagód do tortu brzoskwinia na specjalnym letnim leczeniu.

Gatunki europejskie jest Sambucus nigra. Gatunek ten jest rodzicem dla niektórych spektakularnych nowych hybryd, w tym wprowadzenie w 2006 roku „czarnej koronki. Fioletowo-czarne liście jest głęboko imbricated i wygląda jak Cutleaf japońskiego klonu. Masywne różowy kwiat głowy, które pojawiają się późną wiosną zawstydzić większość ekspertów ogrodników. Podobnie jak w przypadku amerykańskich odmian ‚Black Lace „jest samo płodne, ale korzyści z obecności innej odmiany pobliskiego dla zapylenia krzyżowego. Innym fioletowy liściach europejska odmiana jest „Black Beauty”. Roślina ta jest podobna do „czarnej koronki” w ubarwieniu, ale liście są owalne. Te efektowne klastry jagód opadające po obu odmian musi być gotowane przed jedzeniem. Są idealne do dżemów i syropów. S. nigra odmiana zwana „Pulverulenta ‚ma jasnozielonego liści cętkowane z kremowej bieli.
Artykuł napisany przez: niemiecka chemia